Blog

Trening EMS – jak długo trzeba czekać na wyniki?

Szczupła, wymodelowana sylwetka to marzenie wielu osób. Nie każdy jednak ma czas i zapał, by spędzać na siłowni wiele godzin i wykonywać katorżniczą pracę. Dzięki treningowi EMS już nie musi. Jak to możliwe? Jakie efekty daje trening EMS, na czym polega i ile trzeba czekać na pierwsze rezultaty?

Trening EMS – na czym polega? Dlaczego warto? Czas oczekiwania na wyniki

Szturmem podbił serca osób, które nie lubią ćwiczyć, a jednocześnie nie chcą zrezygnować ze szczupłej, wymodelowanej sylwetki. Trening EMS, bo o nim mowa, kosztuje minimum wysiłku, a daje maksimum efektów i udowadnia, że można łatwiej, a skuteczniej. Jak to możliwe? Dzięki wykorzystaniu elektrostymulacji mięśniowej. 20-minutowa sesja zastępuje trwający 3 godziny ćwiczeń na siłowni.

Jak wygląda trening EMS?

W ramach treningu EMS ciało zostaje podłączone do specjalnego stroju, który składa się z kamizelki, pasa biodrowego oraz opasek na uda i ramiona. Następnie osoba trenująca wykonuje ćwiczenia zalecone jej przez trenera i angażujące całe ciało. W ich trakcie przez strój nadawane są impulsy elektryczne, które wspomagają pracę mózgu. Ten przesyła impulsy do neuronów w mięśniach i aktywuje tkanki do intensywnej pracy.

20-minutową sesję treningową pod okiem specjalisty poprzedza wnikliwy wywiad. Trener nie tylko pyta o stan zdrowia, kondycję fizyczną i prowadzony tryb życia, ale również analizuje skład ciała i dobiera ćwiczenia, które odpowiadają osobie trenującej, a jednocześnie są dopasowane do efektów, które zamierza ona osiągnąć. Sesję treningową kończy kilka minut rozluźnienia, co przynosi ciału pożądaną ulgę.

Jakie efekty przynosi trening EMS?

Trening EMS nie byłby tak popularny, gdyby nie oferowane efekty. Sesja angażuje całe ciało i pozwala spalić nawet 1300 kcal. Oto rezultaty, które pozwala osiągnąć:

  • redukcja tkanki tłuszczowej,
  • poprawa kondycji fizycznej i wytrzymałości,
  • poprawa wydolności organizmu
  • wzmocnienie mięśni i wzrost siły,
  • poprawa koordynacji ruchowej,
  • poprawa jędrności i kondycji skóry,
  • wyrzeźbienie sylwetki.

Na tym jednak nie koniec. Elektrostymulacja połączona z treningiem pozwala pozbyć się toksyn z organizmu, co pozytywnie wpływa na odporność i zdrowie. Poprawia też metabolizm. Ponadto redukuje dolegliwości bólowe mięśni i stawów. Odpręża i wprawia w dobry nastrój.

Co ważne, treningi EMS są całkowicie bezbolesne. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania, które sprawiają, że ich wykonywanie u niektórych osób jest niemożliwe. To m.in. ciąża, cukrzyca, epilepsja, nadciśnienie czy też choroba nowotworowa. Zaletą treningu EMS jest również jego bezpieczeństwo. Elektrostymulacja nie ma negatywnego wpływu na zdrowie i jest wykonywana pod czujnym okiem specjalisty.

Jak długo trzeba czekać na efekty?

Rezultaty treningu EMS są wręcz błyskawiczne. Pierwsze efekty widać już po 3-4 tygodniach od rozpoczęcia zajęć (2 sesje treningowe na tydzień). Wiele jednak zależy od zaangażowania, wieku czy też kondycji fizycznej i prowadzonego trybu życia. Co ważne, wraz ze wzrostem formy trener zwiększa intensywność wykonywanych ćwiczeń, co zapewnia ciągłość uzyskiwanych efektów.

Trening EMS cieszy się dużą popularnością. Pozwala bowiem w szybkim czasie i przy minimalnym wysiłku osiągnąć zakładane rezultaty. Nie tylko redukuje tkankę tłuszczową, ale też rzeźbi mięśnie, wzmacnia kondycję i wydolność organizmu. Pozytywnie też wpływa na samopoczucie. Daje więc wszystko, co standardowa aktywność fizyczna czy też fitness, jednak wymaga mniejszych nakładów pracy.

Trening EMS – jak długo trzeba czekać na wyniki - foto
+48 600 211 120