Fizjoterapia bólu kręgosłupa

Terapia bólu kręgosłupa – obejmuje ściśle określone, kompleksowe postępowanie rehabilitacyjne dostosowane indywidualnie dla każdego pacjenta, w zależności od specyfiki dolegliwości bólowych kręgosłupa.

Bóle kręgosłupa to problem XXI wieku, którego bardzo częstą przyczyną jest stres i długotrwała pozycja siedząca. 

„Jeśli masz trzydziestkę i nieznośnie sztywny kręgosłup, jesteś stary. Jeśli masz sześćdziesiątkę i giętki kręgosłup, jesteś młody”
Joseph Pilates

Zadaniem fizjoterapeuty w FizjoBalance jest skutecznie i celowanie uczestniczyć w procesie leczenia twojego kręgosłupa. Bardzo dużą wagę przywiązujemy do wywiadu, gdyż na tym etapie poznania problemów naszych pacjentów, możemy stworzyć hipotezę i kierunek dalszego testowania i leczenia kręgosłupa, bioder, miednicy. Skupiamy się na pacjentach żyjących z bólem kręgosłupa pochodzącym z układu mięśniowo-szkieletowego. Warto jednak dodać, że na ból ma wpływ niezwykle dużo czynników. Jeśli mamy do czynienia z dysfunkcją o podłożu mechanicznym, jak uraz, wypadek komunikacyjny, fizjoterapeuta ma doskonały wachlarz możliwości terapeutycznych, żeby przywrócić ruchomość w stawach kręgosłupa i miednicy, zmniejszyć dolegliwości pacjenta i wyćwiczyć stabilizację wszystkich segmentów kręgosłupa.

Biorąc jednak pod uwagę złożoność problem i dolegliwość pochodzenia kręgosłupowego należy analizować je z punktu widzenia bio-psycho-społecznego. W takim przypadku do leczenia bólu kręgosłupa potrzebujemy terapii mięśniowo- powięziowej, ćwiczeń budujących prawidłowe wzorce ruchowe, i szeroko pojętej edukacji  pacjenta na przyszłość. 

Nasi rehabilitanci pomogą Ci znaleźć przyczynę bólu Twojego kręgosłupa, stworzą plan fizjoterapii przy dyskopatii, kręgozmyku, ucisku na nerwy, czy nerwobólach. Fizjoterapeuci z FizjoBalance to specjaliści, którym możesz zaufać.

Oferujemy pomoc w:

  • bólach kręgosłupa na tle przeciążenia mięśni i stawów,
  • dyskopatiach,
  • nerwobólach: rwa kulszowa, rwa ramienna,
  • zmianach zwyrodnieniowych stawów.
Cennik

60 min - 170 zł
90 min - 250 zł

Umów się na wizytę*

* Wybrany termin zostanie potwierdzony przez Nasz Zespół najszybciej jak to możliwe.

Zobacz również

+48 600 211 120