Blog

Pierwszy trening EMS – jak się przygotować?

Trening elektrostymulacją, czyli w skrócie trening EMS, zyskuje coraz większą popularność w naszym kraju. Nic dziwnego, bowiem jest jedną z najskuteczniejszych metod treningowych. Wpływa nie tylko na sprawność fizyczną, ale również pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej i w zabiegach fizjoterapeutycznych. W Fizjobalance, pod okiem doświadczonego trenera EMS, z łatwością uzyskasz oczekiwane efekty podczas treningu EMS. Jak się przygotować do pierwszego treningu? O tym poniżej!

Analiza składu ciała, czyli początek treningu EMS

Ze względu na specyfikę treningu elektrostymulacją, wykwalifikowany trener musi najpierw przeprowadzić dokładną analizę składu ciała podopiecznego. Wykorzystuje do tego specjalne urządzenie, które podaje dokładną zawartość tkanki tłuszczowej i jej umiejscowienie, jak również procent masy mięśniowej i wody znajdujących się w całym ciele. Określa także wskaźnik BMI.

Oprócz samej analizy, trener przeprowadza również rozmowę z podopiecznym. Na podstawie wszystkich danych może określić jego kondycję i stan zdrowia, po czym indywidualnie dobrać cel treningu, jego przebieg oraz liczbę i częstotliwość sesji EMS. Spersonalizowany program treningowy jest jednym z większych plusów treningu EMS, ponieważ jest dopasowany pod predyspozycje i wymagania podopiecznego w stu procentach.

Strój do treningu EMS

Do sesji treningowej elektrostymulacją każdy klient potrzebuje indywidualną bieliznę bawełnianą, przewodzącą prąd, która jednocześnie zapewnia komfort i higienę podczas treningu.

Przed rozpoczęciem treningu zakładamy specjalny kombinezon, w którym umieszczone są elektrody, wysyłające do mięśni fale elektryczne. Kamizelka, spodnie oraz opaski na ręce i nogi są dokładnie dopasowane do ciała podopiecznego, by impuls elektryczny docierał do konkretnych grup mięśniowych. Trener za pośrednictwem specjalistycznej konsoli indywidualnie dobiera program, czas i kształt oraz czas impulsu, by trening był jak najbardziej efektywny i bezpieczny.

Nasz system EMS w FizjoBalance jest bezprzewodowy, dzięki temu trenujący ma pełną swobodę ruchu, a trener szeroki wachlarz ćwiczeń do zastosowania podczas treningu.
 

Na czym polega trening EMS

Popularność treningu elektrostymulacją wynika m.in. z jego krótkiego czasu – 30 minut ćwiczeń może nam zagwarantować efekty jak po 1,5 godzinnej sesji na siłowni. EMS czyli elektrostymulacja działa tak samo jak wykonywanie ćwiczeń na siłowni, z tą różnicą, że impulsy są generowane zarówno przez Twoją głowę, jak i elektrostymulator. Prąd przesyłany poprzez specjalny kombinezon do ćwiczeń, z elektrodami bezpośrednio oddziałującymi na nasze mięśnie, powoduje ich skurcz i zmusza do wykonania pracy dokładnie tak jak w przypadku klasycznych ćwiczeń na siłowni.

Efekty

Oprócz szybkiej redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu, dzięki treningowi EMS możemy wzmocnić nasze mięśnie i zbudować masę mięśniową. Jest również polecany na różne kontuzje, gdyż przyczynia się do szybszej regeneracji organizmu oraz nie obciąża stawów kręgosłupa i obwodowych, jak klasyczne ćwiczenia siłowe. Oczywiście jest to także sprawdzony sposób na wytworzenie endorfin, czyli hormonów szczęścia.

Trening EMS jest szczególnie polecany osobom, które nie mają czasu na długie sesje na siłowni, a chcą uzyskać zadowalające efekty. Są również doskonałe dla tych, którzy mają specyficzne potrzeby i oczekiwania – dobrany indywidualnie trening może im w tym pomóc. Zachęcamy do zapisania się na treningi EMS w Fizjobalance, gdzie uzyskasz fachową pomoc.

+48 600 211 120