Blog

Jak się przygotować do masażu leczniczego?

Masaż leczniczy jest jednym z najstarszych i najbardziej skutecznych sposobów leczenia dolegliwości układu kostno-szkieletowego. Pomaga w leczeniu bólów mięśni, stawów, kręgosłupa, a także stresu i napięcia. Jednak, aby maksymalnie wykorzystać korzyści płynące z masaży, konieczne jest odpowiednie przygotowanie.

Przed masażem leczniczym

Poniżej omawiamy najważniejsze elementy przygotowania. Szczegóły poznasz w naszym gabinecie.

Rozmowa z terapeutą

Bardzo ważne jest, aby przed poddaniem się masażowi leczniczemu, porozmawiać z terapeutą. Wszystkie informacje o stanie zdrowia, aktualnych dolegliwościach czy wcześniej przeprowadzanych zabiegach są niezwykle cenne. Dzięki nim terapeuta będzie mógł dostosować technikę i intensywność masażu do indywidualnych potrzeb pacjenta. Warto również poruszyć temat oczekiwań i obaw, co pomoże terapeucie w pełni zrozumieć potrzeby i stworzyć plan zabiegu, który będzie najkorzystniejszy.

Odżywianie przed masażem

Nie jest zalecane przystępowanie do masażu z pełnym żołądkiem. Ostatni posiłek należy spożyć przynajmniej dwie godziny przed zabiegiem. Pozwoli to uniknąć dyskomfortu podczas sesji. Ponadto należy unikać spożywania alkoholu i kofeiny, które mogą wpływać na odczucia podczas masażu. Zdrowe, lekkostrawne posiłki i dużo wody przed zabiegiem mogą pomóc poczuć się lepiej i w pełni skorzystać z sesji.

Wygodne ubranie

Zalecamy, aby do kliniki przybyć w luźnym, wygodnym ubraniu. Pozwala to szybko i bez stresu przygotować się do zabiegu. Zazwyczaj terapeuta prosi, aby rozebrać się do bielizny. Rozważ przybycie w ubraniach, które łatwo zdejmiesz i założysz ponownie, a jeśli to możliwe, unikaj biżuterii, która mogłaby przeszkadzać podczas masażu.

Odpowiednie przygotowanie skóry

Odpowiednie przygotowanie skóry to kolejny istotny aspekt do uwzględnienia przed masażem leczniczym. Staraj się unikać używania kosmetyków na skórę. W dniu masażu zrezygnuj z kremów, olejków, czy balsamów. Zmieniają one właściwości skóry, przez co mogą utrudniać wykonywanie masażu. Poza tym, pewne składniki kosmetyków mogą wchodzić w interakcje z olejkami czy kremami używanymi przez terapeutę.

Podczas masażu leczniczego i po jego zakończeniu

Aby masaż leczniczy przebiegł zgodnie z oczekiwaniami, trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Powyżej wyjaśniliśmy, jak to zrobić. Niemniej istotne jest także, aby wiedzieć, jak postępować w trakcie zabiegu oraz po jego zakończeniu. Dowiesz się tego z kolejnych paragrafów.

Komunikacja z terapeutą

Podczas masażu leczniczego ważne jest, aby komunikować się z terapeutą. Jeżeli odczuwasz ból, dyskomfort, czy po prostu chcesz zmienić pozycję – poinformuj o tym bez zwłoki. Terapeuta jest tu dla Ciebie. W naszym gabinecie masz pewność, zawsze zrozumie Twoje potrzeby i od razu się do nich dostosuje.

Relaks

Unikaj intensywnej aktywności fizycznej tuż po masażu. Choć docelowo masaż ulży Ci w bólu, sam zabieg stanowi pewne obciążenie dla mięśni. Zatem pozwól sobie na chwilę relaksu. Czas po masażu możesz spędzić na medytacji, lekturze książki, czy siedzeniu przed telewizorem. Niemniej aby masaż przyniósł oczekiwane rezultaty, tuż po zabiegu nie biegaj, nie jeździj na rowerze ani też nie wybieraj się na długi spacer.

Wiesz już, jak przygotować się do masażu leczniczego. Wyjaśniliśmy także, jak ważny jest kontakt z terapeutą oraz to, jak istotny jest odpoczynek po wizycie w gabinecie fizjoterapeuty. Zapraszamy do kontaktu, abyśmy mogli podać jeszcze więcej szczegółów na temat masażu oraz innych naszych usług.

Jak się przygotować do masażu leczniczego - foto
+48 600 211 120