Trening medyczny

Trening medyczny -rekomendowany jest wszystkim chcącym zadbać o swoje zdrowie i kondycję fizyczną, bez względu na wiek ani kondycja, ponieważ do każdego trener/ fizjoterapeuta w naszym centrum Fizjobalance podchodzi indywidualnie. 

Podczas indywidualnie dostosowanego planu treningowego, nasi podopieczni pracują zarówno nad mobilnością, jak i stabilnością. Prawidłowo wykonane ćwiczenia/ trening medyczny są bardzo ważnym elementem rehabilitacji: zwiększają zakresy ruchu w stawach, wzmacniają i uelastyczniają więzadła oraz ścięgna, powodują szybszą regenerację.

Z tego powodu polecamy treningi medyczne prowadzone przez naszych trenerów, osobom:

  • Z dysfunkcjami w obrębie aparatu ruchu, 
  • Z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa,
  • Po przebytych urazach, operacjach 
  • Z otyłością 
  • Z innymi dolegliwościami utrudniającymi klasyczny treninig na siłowni

Trening stabilizacyjny (core stability) – stanowi delikatny, zrównoważony trening z naciskiem na wzmocnienie mięśni głębokich brzucha, które dają ogromne wsparcie plecom, utrzymując kręgosłup elastyczny i mocny. 

Naszą uwagę przyciąga Core, czyli centrum ciała człowieka, które składa się z gorsetu mięśniowego otaczającego tułów. Owy gorset ma na celu utrzymanie prawidłowej postawy ciała i stabilizację kręgosłupa.

Core stability jest nieodłącznym elementem fizjoterapii. Ćwiczenia wykonywane są pod ścisłą kontrolą naszych fizjoterapeutów i trenerów, na macie gimnastycznej, z użyciem różnego sprzętu jak: dyski sensomotoryczne, wałki, taśmy, piłki.

Dodatkowo, dla zwiększenia efektywności i autokontroli pracy własnych mięśni proponujemy trening z użyciem Pressure BioFeedback STABILIZER™. To proste urządzenie działające w oparciu o zmiany ciśnienia w mankiecie napełnionym powietrzem, pozwala na wykonywanie precyzyjnie ćwiczeń stabilizacyjnych przy pełnej świadomości i kontroli motorycznej własnego ciała.

Nasi trenerzy z FizjoBalance nie tylko zadbają o pot i łzy na treningu, ale również o dobrą atmosferę, motywację do działania i zdrowie Twojego kręgosłupa. 

Zapraszamy do kontaktu z naszymi fizjoterapeutami, trenerami- pomożemy dobrać odpowiednią rehabilitację!

Trening mięśni dna miednicy – jest skierowany głównie dla kobiet, które borykają się z osłabionymi mięśniami po porodzie, mają problemy z nietrzymaniem moczu, czy opadaniem narządów wewnętrznych. 

W czasie rehabilitacji w gabinecie fizjoterapeutka uroginekologiczna uczy właściwej postawy ciała, prawidłowego toru oddychania i pokazuje ich znaczenie w kontroli mięśni miednicy mniejszej, a także pokazuje sposoby unikania sytuacji obciążających dla Twojego dna miednicy.

Cennik

60 min - 170 zł
90 min - 250 zł

Umów się na wizytę*

* Wybrany termin zostanie potwierdzony przez Nasz Zespół najszybciej jak to możliwe.

Zobacz również

+48 600 211 120